אחסון אתר ללא הגבלה

איך לבחור חבילת הוסטינג?

WWW. .      מבצע דומיין ישראלי 69 ₪ לשנה

בדרך כלל אנחנו נתקלים בשלושה סוגים של אחסון עבור אתר אינטרנט – אחסון לאתר בודד, אחסון על שרת יעודי או וירטואלי, ואחסון אתר ללא הגבלה. אז בוא נדבר מה מאפיין כל אחד מסוגים אלו.

רוב בעלי עסקים לא צריכים יותר מאשר אחסון אתר בודד – האתר של העסק שלהם. בהתאם לגודלו של האתר ולתפקידו, ישנן חבילות אחסון אתר בגדלים שונים בהתאם לכמות התוכן באתר ולכמות התנועה הצפויה אליו, אבל של המשאבים האלו מופנים רק לתפעולו של אתר בודד.

מהצד השני, יש לנו אחסון על שרתים (וירטואלי או יעודי). עסקים שמשתמשים בשרת הם כאלו שיש להם צורך במשאבים רבים על מנת לתמוך בפעילות האינטרנט שלהם. בדרך כלל לא מדובר רק באתר תדמיתי לעסק או אפילו חנות וירטואלית, אלא בעסקים בעלי פורטל תאגידי מורכב או סוגים אחרים של אפליקציות מקוונות. עסקים שמוכרים מערכות מקוונות בדרך כלל ישתמשו בשרתים כיוון שהם צריכים לשרת מספר רב של לקוחות העושים שימוש במשאבי המערכת.

בין שני סוגי הצרכים האלו נמצאת סוג חבילה נוסף, אחסון אתר ללא הגבלה.

בחברות שונות יש הגדרות שונות למונח "ללא הגבלה", ובמקרה זה אנחנו מדברים על חבילת אחסון ללא הגבלה של דומיינים מחוברים – כלומר, ניתן לחבר מספר דומיינים שונים לחבילת האחסון וכולם משתמשים באותם המשאבים. יכול להיות אתר מרכזי גדול שמתמש במרבית המשאבים ומספר אתרים אחרים קטנים, או כמה אתרים בסדר גודל דומה, או כל שילוב אחר (כמובן לא תמיד ניתן לדעת מראש מה תהיה חלוקת המשאבים ביניהם).

אחסון אתר ללא הגבלה מתאים לאנשי מקצוע שצריכים מספר פלטפורמות שונות לעבודתם, למשל מפתחים שמריצים ניסויים או מקדמי אתרים שמפתחים אתרי תוכן רבים במקביל. הוא לא מהווה פתרון לבעל העסק לו נדרשים משאבים רבות להפעלת השירות היות וכמות המשאבים קרובה יותר לזאת של אחסון אתרים רגיל מאשר לזאת של שרת. בנוסף לכך, יש עסקים מסוימים בעלי אתרים יותר דינאמים שנוהגים להחזיק סביבת פיתוח או בדיקות בנוסף לאתר הראשי של החברה, וגם להם תתאים חבילה כזאת.

כמו שאמרנו קודם לכן, לא כל חברה משתמשת במונח "ללא הגבלה" באותה הצורה. לכן, חשוב לשים לב לאותיות הקטנות כאשר מזמינים חבילת אחסון כזאת. למשל, ישנן חברות שיטענו שהחבילה היא "ללא הגבלת" שטח אחסון ותעבורת נתונים, אל בהסכם השירות יצוין שבמקרה שעוברים רף מסוים החבילה תושהה ללא התראה.

ולכן לסיכום, חשוב לבדוק בדיוק מהם התנאים שמקבלים בחבילת אחסון אתר ללא הגבלה ולוודא שהיא באמת עונה על הצרכים הספציפים שלכם.

SSL - מפתח הצפנה    שרתים    אחסון אתרים   דומיין