רישום שם דומיין (שם מתחם)

WWW. .      מבצע דומיין ישראלי $24.95 לשנה


דומיין, או שם מתחם בעברית, הינו שם ייחודי ברשת האינטרנט המבדיל אותו משאר אתרי האינטרנט במרחב הוירטואלי. הצגת אתר האינטרנט ברשת מחייב רישום שם מתחם (דומיין) ולמעשה הדומיין משמש כתעודת זיהוי עסקית. רישום שם דומיין אינו מחייב להעלות אתר לרשת והדומיין יכול לשמש אותכם לצורך שליחה וקבלה של דואר אלקטרוני עם שם המתחם שבחרתם. שם הדומיין הוא ייחודי ועל הקונה לבדוק אם שם הדומיין אינו מפר זכויות יוצרים, או זכויות קניין רוחני.

בחירה נכונה של שם דומיין

שם הדומיין של חברה, ארגון או אדם פרטי אמור לייצג את המטרה לשמה נרשם, כדאי לחשוב לפני הרישום מהי מטרת רישום שם הדומיין. אתר אינטרנט העוסק בתחום הספורט, יכלול בתוכו את השם sport, או מושגים מעולם הספורט שיתאימו לציפיות הגולש מאתר האינטרנט אליו הוא גולש. כך תמשכו קהל גולשים פוטנציאלי וכך גם תרחיקו קהל שאינו מעוניין בתחום בו האתר עוסק וכתוצאה מכך גורם לבזבוז משאבי מערכת.

קצר וקולע

כשמתכוונים לרשום שם מתחם (דומיין), כדאי לבחור שם קצר וקליט. לשם ארוך ומסורבל יש סיכוי גבוה יותר לסבך את האדם שרושם את שם המתחם שלכם והסיכוי לכך אף גובר כשמדובר בשם מתחם שמתורגם מעברית. לפיכך נסו לקצר כמה שיותר, לדוגמא: אם הארגון שלכם עוסק בחלוקת ספרים לנזקקים, שם דומיין כמו wegivebookstopeople.org.il לא יהיה טוב, אך שם כמו gbooks.org.il יהיה שם קצר, קליט וקולע למטרה לשמה הוקם אתר האינטרנט.

דומיין מעברית לאנגלית, דומיין מאנגלית לעברית, אפשר רק עברית?

אם לארגון או לעסק שלכם יש שם ישראלי סביר להניח ששתקלו בבעיית תרגום השם לאנגלית, אם לדוגמא העסק שלכם עוסק בספרים, תתקלו בשאלה אם לכלול את המילה sfarim או את המילה books. ובכן, השיקול צריך להיות ענייני, מה יותר קליט? איזה שם אנשים יזכרו יותר ואיזה שם יותר קל לאיות. בזמן האחרון רישום דומיין בעברית צובר תאוצה, ניתן לרשום שם דומיין בעברית עם סיומות ופתיחה באנגלית לדוגמא: co.il.הדומייןשלי.www, בחודשים הקרובים ניתן יהיה לרשום שם מתחם בעברית מלאה ונוכל לרשום שם כמו ישלידומיין.קום

ולסיום...

השאלה הבאה בה תתקלו היא, איזו סיומת לבחור לשם הדומיין, האם com, net, org או co.il? רצוי שנבחן שני היבטים, ההיבט הראשון יהיה, לאיזה קהל יעד האתר פונה, האם קהל היעד הוא ישראלי או שמא בינלאומי, רוב האתרים הישראלים רושמים את הסיומת co.il, חלק מהאתרים הישראלים משתמשים בשתי אפשרויות סיום כלומר הן ב- co.il והן ב- com. ההיבט השני אותו נצטרך לבחון הוא סוג הסיומת, האם co.il, האם org.il, תלוי מה מטרת האתר, האם אתם רשומים כארגון אז בחירת הסיומת תהיה org.il ואם אתם עסק פרטי אזי הסיומת תהיה co.il.

order button


SSL - מפתח הצפנה    שרתים    אחסון אתרים   דומיין